Współcześnie praca w wielu branżach technicznych wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, odbycia odpowiednich kursów zawodowych oraz zdobycia uprawnień. Wówczas pracownik może liczyć na wyższe wynagrodzenie i więcej atrakcyjnych zleceń. Dlatego niezależnie od tego, czy dana osoba zajmuje się pracą na magazynie, montażem instalacji grzewczych czy też fotowoltaiką warto zapisać się na właściwy kurs. A jakie uprawnienia są obecnie najbardziej pożądane przez pracodawców?

Postaw na kursy UDT

Kursy UDT obejmują obsługę i konserwację urządzeń transportu bliskiego. Są to urządzenia, które podlegają dozorowi technicznemu i aby zdobyć stosowne uprawnienia, trzeba zdać specjalny egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. W efekcie dana osoba uzyska certyfikat, który będzie ważny we wszystkich krajach UE. A jakie kursy UDT warto zrobić? Aktualnie bardzo popularne są uprawnienia na:

  • podesty ruchome jezdne
  • wózki widłowe
  • żurawie HDS
  • Ładowarki teleskopowe
  • Suwnice, wciągniki i wciągarki

Przed podejściem do egzaminu należy zapisać się na dedykowany kurs, który może się odbyć także online bez wychodzenia z domu. Takie szkolenia przez Internet są przeprowadzane w czasie rzeczywistym przy użyciu nowoczesnej sali multimedialnej wyposażonej w profesjonalne kamery, nagłośnienie i oświetlenie. Jest to zatem bardzo wygodna forma zdobywania wiedzy i zarazem duża oszczędność czasu.

Kiedy warto zdecydować się na uprawnienia sepowskie?

Jeśli dana osoba chce pracować jako elektryk, to powinna zrobić sepowskie uprawnienia, dzięki którym będzie mogła wykonywać konkretny rodzaj pracy związany z określonymi urządzeniami i instalacjami. Uprawnienia elektryczne dzielą się na trzy grupy, czyli G1, G2 i G3. Wybierając szkolenie z zakresu SEP G1, dana osoba zdobędzie wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy przy urządzeniach, instalacjach i sieciach, które produkują, przetwarzają lub zużywają prąd. Szkolenia SEP G2 dotyczą prac związanych z eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji i sieci cieplnych. Natomiast szkolenia SEP G3 dotyczą prac obejmujących eksploatację lub dozór urządzeń, instalacji i sieci gazowych. Warto pamiętać, że do takich szkoleń mogą przystąpić osoby pełnoletnie z minimum podstawowym wykształceniem.

Zaawansowane szkolenia online dla monterów

Praca montera jest trudna i wymaga posiadania wiedzy z zakresu budowy i sposobu działania poszczególnych urządzeń oraz sposobu ich podłączenia do danej instalacji. Dlatego osoba, która chce rozpocząć pracę jako monter, ale nie ma jeszcze doświadczenia zawodowego, może rozważyć udział w praktycznym szkoleniu online z montażu klimatyzacji lub montażu pompy ciepła. Podczas takiego kursu zawodowego uczestnicy nie tylko nauczą się teorii, ale także dowiedzą się, jak w praktyce wykonać montaż w sposób pełni profesjonalny i bezpieczny. Ponadto wspomniane kursy mają różne poziomy zaawansowania, dzięki czemu do szkolenia może przystąpić zarówno osoba początkująca, jak i osoba, która posiada już podstawową wiedzę w zakresie montażu danego urządzenia.

Kursy zawodowe online to niepowtarzalna możliwość na szybkie podniesienie kwalifikacji i poszerzenie perspektyw zawodowych. Ponieważ pomimo zdalnego charakteru zajęć uczestnicy będą mogli zobaczyć poszczególne procedury przeprowadzone w specjalnie do tego celu przygotowanym laboratorium. Dlatego planując udział w szkoleniu technicznym, warto rozważyć kursy zawodowe online, które gwarantują wysoką zdawalność i są bardzo wygodnym sposobem pozyskiwania wiedzy.