Budowa domu to proces projektowania, budowy i wykańczania konstrukcji zapewniającej schronienie. Dom można nazwać „mieszkaniem”, „poddaszem” lub „domem”. Dom ma zwykle cztery ściany i dach, aby chronić mieszkańców przed żywiołami i zagrożeniami zewnętrznymi. 

Budowniczowie domów zazwyczaj stosują kilka metod do oszacowania kosztów budowy konkretnego domu: stawki robocizny, koszty materiałów, opłaty za zezwolenia/licencje, ceny podwykonawców (jeśli dotyczy), koszty ogólne związane z zarządzaniem generalnym wykonawcą, takie jak czynsz biurowy itp., marketing/ koszty reklamy (jeśli dotyczy), opłaty finansowe związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego lub składek ubezpieczeniowych itp.

Czy każdy kosztorys budowy domu jest wiarygodny?

Koszty budowy domu mogą się znacznie różnić w zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju domu, który chcesz zbudować, ale ogólnie rzecz biorąc, średni koszt wynosi około 175 000 USD. Aby zorientować się, jaki może być średni koszt w Twojej okolicy, możesz spróbować wyszukać informacje w Internecie lub porozmawiać z agentami nieruchomości.

Niemal każda rodzina chce mieć własny dom. Marzenie o tym, aby móc nazwać swój dom i mieszkać w nim nienaruszone przez wiele lat, przyciąga większość ludzi do tego przedsięwzięcia. A nawet najbiedniejsze rodziny mogą przejść długą drogę w realizacji tego marzenia, jeśli mogą zaoszczędzić na kosztach budowy domu.

Komu najlepiej zlecić kosztorys budowy domu? 

Koszty budowy domu zależą od wielu czynników, takich jak położenie geograficzne, ukształtowanie terenu oraz liczba kondygnacji domu. Jednak średni koszt budowy domu w całym kraju na ogół wynosi około 175 000 USD. Jednak, jak w przypadku wszystkiego innego, ceny różnią się znacznie w zależności od części kraju.

Aby zorientować się w średnich cenach budowy domu w Twojej okolicy, możesz wypróbować wyszukiwarki takie jak Google i Yahoo! lub skontaktuj się z agencjami nieruchomości. Uważaj jednak, aby nie dać się zwieść cenom, które mogą być zawyżone ze względu na obecne warunki rynkowe. Zamiast tego skonsultuj się z profesjonalistami, którzy mają know-how w tej dziedzinie i mogą podać dokładne oszacowanie.